Powrót


Zagadki religijne

~~ na wesoło ~~


punktor

Co to za święty: ma 2 głowy, 4 ręce, 4 nogi ?

punktor

Jaki święty jest najtłustszy ?

punktor

Jaki święty nie lubi dolarów ?

punktor

Jaki święty był i będzie, ale w niebie nie był i nie będzie ?

punktor

Ile zwierząt wprowadził do arki Mojżesz ?

punktor

Jaki święty ma 3 pięty ?

punktor

Czym się kończy Stary Testament ?

punktor

Jakich zwierząt Noe nie wziął do arki ?

punktor

Ile krzyży było na świątyni Salomona ?

punktor

Z kim Maryja po zwiastowaniu poszła do Elżbiety ?

punktor

Jak miał na nazwisko święty Józef ?

punktor

Kiedy Pan Jezus zgrzeszył ?

punktor

Jakiego zawodu był św. Józef ?

punktor

Jak umarł Zachariasz ?

punktor

Kiedy Adam i Ewa zostali wygnani z raju ?

punktor

A co myśleli zobaczywszy przy bramie archanioła z mieczem ?zagadki pozwoliłam sobie skopiować STĄD- jeśli Ci się podobają, to zajrzyj na tę stronkę. Znajdziesz ich tam o wiele więcej i nie tylko zagadki...
 
 

A to ci Papież...

Kiedy Papież przebaczył swojemu zamachowcy - Ali Agcy - do Andre Frossarda zgłosił się pewien Polak, twierdząc, że wie na pewno, "jacy ludzie włożyli broń w rękę Turka". Frossard rzucił z pośpiechem: "Niech Pan tylko tego nie mówi Ojcu Świętemu! Jeszcze każe nam się za nich modlić!".

W czasie jednej z wędrówek po górach biskup Karol Wojtyła spotkał górala, który - widząc wędrowca utrudzonego i zakurzonego - zapytał go, kim jest. - Biskupem! - odpowiedział zziajany Wojtyła. - Jak wyście som biskupem, to jo jestem papieżem! - wzruszył ramionami góral.

Jeden z watykańskich prałatów chciał się nauczyć polskiego, więc sprowadził sobie nasz elementarz. Nauka była jednak tak pośpieszna, że kiedy chciał się nową umiejętnością pochwalić przed Ojcem Świętym, coś mu się pomyliło i zamiast "Jak się czuje Papież", rzekł: "Jak się czuje piesek?". Papież spojrzał na niego zdumiony, po czym odpalił: "Hau, hau".

Podczas pierwszej pielgrzymki do Niemiec zebranym na mszy tak spodobały się cytowane przez Papieża słowa św. Pawła, że przerwali mu i zaczęli bić brawo. Kiedy Ojciec Święty znów doszedł do głosu, przerywając przygotowaną mowę, stwierdził: "Dziękuję w imieniu świętego Pawła".

Ojciec Święty do odwiedzającego Go polskiego księdza: - Poczekaj chwilę na mnie, muszę trochę popapieżyć.

Papież głośno rozmyśla przy licznych współpracownikach: - Co ja zrobię z tymi sedia gestatoria (lektykami papieskimi)? Kurzą się, miejsce zajmują. Paweł VI sprzedał tiarę i pieniądze rozdał ubogim, ale komu ja to sprzedam? Wiem... (i tu pada nazwisko jednego z polskich biskupów).

Kiedyś podczas wizytacji jednej z podhalańskich parafii przejęta z wrażenia gaździna pomyliła przygotowany tekst powitania kardynała Karola Wojtyły i zamiast zatytułować go "najdostojniejszym", powiedziała: "Witojcie nom najpsystojniejszy księze kardynale". On zaś spojrzał na nią i odparł: "No, coś w tym jest".

Pracownicy Watykanu nie mogli pogodzić się z tym, że nowy papież nie chce korzystać z lektyki papieskiej, zwanej sedia gestatoria. "- Bez sedia gestatoria Ojciec Święty nie będzie widziany, może więc jakiś podest?" - nie dawali za wygraną "watykańczycy". "Na podest nie wejdę, nie jestem mistrzem olimpijskim!" - oznajmił stanowczo Jan Paweł II.

Papież był bardzo niezadowolony z tego, że obwozi się go w szklanej klatce. Pomysłu tego broniła pewna Polka, mająca możliwość rozmowy z Janem Pawłem II w Krakowie. - Ta klatka zmniejsza jednak ryzyko - tłumaczyła. - Nic nie poradzimy, że lękamy się o Waszą Świątobliwość... - Ja też - uśmiechnął się Papież - niepokoję się o swoją świątobliwość.

Ks. Mieczysław Maliński, przyjaciel Ojca Świętego, podczas jednej ze swoich wizyt w domu papieskim nie posiadał się ze zdumienia, kiedy siostra usługująca do stołu Papieżowi przyniosła gospodarzowi na kolację rybę, a jemu podała na talerzu kurczaka. Ks. Mieczysław zapytał: "Dlaczego?". - "Dostałeś kurczę, bo kurczę jest tańsze" - oznajmił z uśmiechem Ojciec Święty.

 

Strona główna I Coś dla ciała I Coś dla ducha I Miękkie i puchate I Zielono mi I Ciekawe linki I Od autorki I Mapa stron I Nowości I Księga gości
Portal   Forum