RękoDzielni - Forum u Maranty

miejsce spotkań miłośników robótek ręcznych wszelkich
i nie tylko...


Strona główna  • Mapa stron  • Księga gości  • Portal   Forum
Nasze ostatnie prace  • Kontakt z administratorem
• Aktualne losowania


Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: maranta
Sob 15 Wrz, 2007 20:45
Maranta
Autor Wiadomość
Frida 
Użytkownik aktywny



Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 17 Sty 2012
Posty: 966

Medale: Brak

Wysłany: Wto 05 Cze, 2012 10:58   

Czarna bluzeczka bardzo elegancka, ale to chyba nie Twój kolor, natomiast ta dwubarwna jest urocza i bardzo ładnie w niej wyglądasz.
Kamienie imponujące, że też w człowieku coś takiego może urosnąć?
Może jakiś biżutek z nich zrobisz?
Życzę Ci powrotu do zdrowia, pozdrawiam, Danuta

bye

  plus minus  Kto ocenił?
 
     
Paillette 
Użytkownik b. aktywny
Sylwia



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 10 razy
Wiek: 55
Dołączyła: 19 Paź 2008
Posty: 2843
Skąd: Lubin

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Wto 05 Cze, 2012 14:56   

Cytat:
Wiem jedno, zainwestuję w filtr do wody


Aniu, w week będzie promocja w carrefour na filtr do wody: Brita Smile

polecam, choć po 12-stu latach znów wyhodowałam ziarenko kaszy gryczanej w prawej nerce
tez taka moja uroda, ale Ty chyba ze swoimi "skarbami" urodziwsza jesteś Wink

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
http://picasaweb.google.com/Paillette1106
http://picasaweb.google.pl/114069673360330332170
http://paillette-sylwusiek.blogspot.com
 
 
     
Paillette 
Użytkownik b. aktywny
Sylwia



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 10 razy
Wiek: 55
Dołączyła: 19 Paź 2008
Posty: 2843
Skąd: Lubin

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Wto 05 Cze, 2012 14:57   

Aha i herbata poziomkowa kazanie

rozkrusza kamolce i wychodzą w postaci piasku....

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
http://picasaweb.google.com/Paillette1106
http://picasaweb.google.pl/114069673360330332170
http://paillette-sylwusiek.blogspot.com
 
 
     
ciapara 
ciapara



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 63 razy
Wiek: 53
Dołączyła: 05 Lip 2009
Posty: 7646

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Wto 05 Cze, 2012 15:14   

Ja korzystam z Brita. Naprawde fajne sa Smile Polecam spokojnie. hahahihi

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Moje Picassa
Moje Robótkowanie
 
     
maranta 



Kraj:
Poland

Autor tematu
Pomogła: 68 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 01 Cze 2005
Posty: 6004
Skąd: Gdynia

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: Wto 05 Cze, 2012 17:14   

Paillette napisał/a:
Aniu, w week będzie promocja w carrefour na filtr do wody: Brita


Zajrzałam właśnie do gazetki - to ten taki dzbanek z filtrem za ok 30zł?

Paillette napisał/a:
Aha i herbata poziomkowa


Ja słyszałam jeszcze o gotowanyym wywarze z obierek ziemniaków. Herbatka poziomkowa brzmi smaczniej, ale spróbuję i tego i tego Smile

Jak już tak te kamole dają wciry, to mogłyby to być jakieś diamenty przynajmniej wesoło mi

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Pozdrawiam, Anna
http://maranciaki.pl
Galeria prac:
http://maranciaki.pl/galeria.htm
Blog: http://maranta.blox.pl
 
 
     
ciapara 
ciapara



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 63 razy
Wiek: 53
Dołączyła: 05 Lip 2009
Posty: 7646

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Wto 05 Cze, 2012 19:09   

maranta, dokładnie Smile za to cierpienie to powinny być diamenty Smile
Wkłady potem do dzbanka to koszt jakichs 20 zł. Na długo wystarczaja.

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Moje Picassa
Moje Robótkowanie
 
     
Paillette 
Użytkownik b. aktywny
Sylwia



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 10 razy
Wiek: 55
Dołączyła: 19 Paź 2008
Posty: 2843
Skąd: Lubin

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Wto 05 Cze, 2012 20:04   

maranta napisał/a:
Zajrzałam właśnie do gazetki - to ten taki dzbanek z filtrem za ok 30zł?


tak, ale tylko w niedzielę Smile

no i później raz w miesiącu wymiana filtra;

ja za swój dzbanek zapłaciłam prawie 70zł

tak więc naprawdę się opłaca Smile

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
http://picasaweb.google.com/Paillette1106
http://picasaweb.google.pl/114069673360330332170
http://paillette-sylwusiek.blogspot.com
 
 
     
Runa 
Użytkownik b. aktywny



Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 29 Sty 2009
Posty: 2014

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Wto 05 Cze, 2012 20:56   

Tak ja też polecam dzbanek filtrujący, od kiedy go używam ani razu nie odkamieniałam ani czajnika ani żadnego dzbanka na wodę cool

  plus minus  Kto ocenił?
 
     
Grażyna 



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel3

Rangi:
przyjaciel

Pomogła: 102 razy
Dołączyła: 02 Sie 2005
Posty: 8050
Skąd: z Bełchatowa

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: Wto 05 Cze, 2012 21:20   

Też się cieszę, że zdrówko wraca i humorek jednocześnie. Nooo...na kamienie, to jednak dieta wskazaana, unikanie niektórych potraw. Jest to do zniesienia. Nie wiedziałam, że herbatka poziomkowa ma profilaktyczny wpływ, a piję ją codziennie, bo lubię herbatki owocowe, więc pewnie jeszcze nigdy nerki mi nie dokuczały. Mimo wszystko podziwiam Ciebie Aniu, bo podczas pobytów w szpitalach i w przerwach pomiędzy nimi, sporo nadziergałaś. Ja jak jestem chora, to nie mam sił witalnych tylko śpię. Bluzeczki śliczne, a tę malutką może jednak sprezentuj Ciaparki córeczce. brawo

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
mój albumik http://grazyna1.fotosik.pl/albumy/3996.html
drugi album z pracami http://blouses.fotosik.pl/albumy/706533-9.html
Mój blog: http://handmadebygrazyna.blogspot.com/
https://www.facebook.com/grazyna.szczepaniak.58
 
     
barburka 
Użytkownik średnioaktywny



Kraj:
Poland

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Sty 2009
Posty: 292
Skąd: Elbląg

Medale: Brak

Wysłany: Wto 05 Cze, 2012 22:02   

maranta, cool cool Bluzeczki super.Zyczę szybkiego powrotu do zdrówka kwiatek dla ciebie

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
www.ba-tele.fotosik.pl
 
     
szydeleczko 
Użytkownik aktywny
Ela N



Kraj:
Poland

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 04 Maj 2006
Posty: 947
Skąd: KONIN

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Śro 06 Cze, 2012 09:55   

Aniu wracaj do zdrowia i usmiechaj sie = to najlepsze lekarstwo. a woda faktycznie ma wplyw nie tylko na pranie ale takze i na zdrowie czlowieka - dosyc ze droga to jeszcze malo gdzie nadaje sie do picia z kranu choc bardzo polecaja picie kranowki . Ja od kilku lat filturuje wode do picia i jedzenia w dzbanku, do mycia w prysznicu kupilam sluchawke w srodku z filtrem zmiekczajacym wode i tak samo filtr do pralki.
BLUZKI przesliczne brawo bye radocha

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
oto link do mojego albumu
http://szydelko.fotosik.pl/albumy/5759.html
 
     
Kazimiera 
Użytkownik aktywny



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 01 Lip 2011
Posty: 588
Skąd: Nysa

Medale: Brak

Wysłany: Śro 06 Cze, 2012 12:10   

Tak,bluzeczki śliczne brawo brawo brawo
Dużo wypoczywaj cmoknięcie cmoknięcie cmoknięcie

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
http://maranciaki.pl/foru...p=419564#419564 - haft ###
http://www.kazimiera.fotosik.pl/
http://chomikuj.pl/KWBJ
 
     
AlaJ 
Użytkownik b. aktywny


Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 70 razy
Wiek: 70
Dołączyła: 21 Sty 2010
Posty: 1700

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Śro 06 Cze, 2012 13:15   

Kamyczek niezły. Wyobrażam sobie, jaki musiał być przed rozkruszeniem. Wczoraj wieczorem go obejrzałam i efekt był taki, że mi się potem ten potwór w nocy przyśnił. wesoło mi Całe szczęście, że już PO. Teraz już będzie z górki.
Odpoczywaj i myśl pozytywnie Aniu cmoknięcie

  plus minus  Kto ocenił?
_________________

https://picasaweb.google.com/100781043743691970700/BizuteriaFrywolitkowaAli?authkey=Gv1sRgCObsktv_1JX9-QE#
 
 
     
Pysiatom 
Super gaduła :))
Kasia



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 34 razy
Wiek: 57
Dołączyła: 16 Paź 2007
Posty: 7778
Skąd: Jelenia Góra

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Pią 08 Cze, 2012 14:44   

Aniu, bluzeczki śliczne. brawo brawo brawo
Wracaj do zdrowia. cmoknięcie cmoknięcie cmoknięcie

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
https://get.google.com/albumarchive/116511805575413615830?source=pwa
 
     
Beata T 
Użytkownik b. aktywny



Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 2494
Skąd: okolice Warszawy

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Sob 09 Cze, 2012 19:52   

Piękne bluzeczki brawo brawo brawo super że już po wszystkim pamiątki nie zazdroszczę oj bo dokuczała ...

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Serwetki,Ubrania
Bloguje
 
     
MIMA 
Milczek
MIMA


Kraj:
Poland

Pomogła: 1 raz
Wiek: 72
Dołączyła: 28 Maj 2012
Posty: 7
Skąd: Elbląg

Medale: Brak

Wysłany: Sob 09 Cze, 2012 20:20   

Bluzeczki piękne. Pozdrawiam MIMA.


Ja też nerkowa, /została jedna po przejściach/.Lekarz ma rację, nie ma diety, trzeba tylko dużo , dużo pić/ rozcieńczony sok jabłkowy, żurawiny-super/. Od kilku lat mam spokój, a operacji było bezliku. Zyczę dużo zdrowia.

  plus minus  Kto ocenił?
 
     
beacia-24 
króliczek



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Rangi:
przyjaciel3

Pomogła: 8 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 30 Lis 2007
Posty: 4293
Skąd: Częstochowa

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: Nie 10 Cze, 2012 00:40   

Anulku kochany tak czytam i czytam i radość ogarnia mnie niezmierna. Najważniejsze, że już się dobrze czujesz. Skamienieliny cudnie prezentują się w pojemniku i oby już więcej do kolekcji nie przybyło. hahahihi
Fakt faktem wyglądają dość groźnie. Dobrze, że się ich pozbyłaś.

Bluzeczki cudne choć ta druga faktycznie trochę przykrótka, ale na paskudę nie wygląda Smile

Tak mnie radość ogarnia, że już się lepiej czujesz, aż brak słów by ją opisać.
Widać nawet na zdjęciach, że czujesz się już lepiej.
Jak to mówią w zdrowym ciele zdrowy duch i coś w tym jest Smile hopla

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Pozdrawiam Beacia
mój blog

tu znajdziecie moje małe co nieco Smile http://maranciaki.pl/forum/viewtopic.php?t=5496
 
 
     
weronika5810 
Użytkownik aktywny
weronika5810



Kraj:
Poland

Pomogła: 15 razy
Wiek: 67
Dołączyła: 01 Mar 2009
Posty: 414

Medale: Brak

Wysłany: Nie 10 Cze, 2012 07:30   

bluzeczki są śliczne cmoknięcie
życzę szybkiego powrotu do zdrowia kwiatek dla ciebie też słyszałam o tych obierkach gotowanych warto spróbować nie zaszkodzi

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
weronika5810
 
     
gracha 
Użytkownik aktywny



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 4 razy
Wiek: 64
Dołączyła: 01 Cze 2006
Posty: 517
Skąd: Suwałki

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Nie 10 Cze, 2012 13:56   

A propos herbaty poziomkowej. Powinna być pewnie z poziomek a nie z saszetki "o smaku poziomkowym" Smile? Pozdrawiam i zdrowia życzę i następnych pięknych dzieł.

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
     
elawe 
Użytkownik aktywny



Kraj:
Poland

Pomogła: 10 razy
Wiek: 63
Dołączyła: 14 Kwi 2011
Posty: 650
Skąd: Szydłowiec

Medale: Brak

Wysłany: Pon 11 Cze, 2012 09:15   

Bluzeczki super, a ta "resztkowa paskuda" jak ją nazwałaś ma piękne wykończenie pod szyją brawo brawo brawo

Wracaj szybciutko do zdrowia love

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Pozdrawiam serdecznie

https://picasaweb.google.com/100511634841506604102/ZrobiAmSamodzielnie
 
     
misia0808 
Gaduła ;)



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 11 razy
Wiek: 64
Dołączyła: 16 Lut 2007
Posty: 4231

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Pon 18 Cze, 2012 14:46   

Aniu bluzeczki śliczne obie.
Tak się cieszę, że już nie masz tych kamieni w nerce. Teraz tylko dużo wypoczywaj i dochodź do zdrówka.
Ja w ubiegłym roku pozbyłam się bardzo brzydkich torbieli z jajników a w następnym miesiącu woreczka razem z torbielami. Zostały mi jeszcze dwa kamienie w prawej nerce, ale jakoś obecnie nie mam ochoty na pobyt w szpitalu. Pewnie skończy się tak jak w przypadku woreczka, że sami mnie do niego zawiozą, ale jak na razie mam ten komfort, ze ból można wytrzymać.
brawo brawo należą Ci sie, bo jesteś bardzo dzielna cmoknięcie

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
http://misia0808.fotosik.pl/albumy/113812.html
 
 
     
czeremcha 
Użytkownik aktywny


Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 16 Kwi 2012
Posty: 441

Medale: Brak

Wysłany: Pon 18 Cze, 2012 19:24   

gracha napisał/a:
A propos herbaty poziomkowej. Powinna być pewnie z poziomek a nie z saszetki "o smaku poziomkowym" Smile?


I to z liści poziomki, a nie z owoców Wink

http://zdrowypacjent.pl/z...ragaria-vesca-l

Maranto - zdrowia życzę!

Ania

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
http://u-czeremchy.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/
 
     
maranta 



Kraj:
Poland

Autor tematu
Pomogła: 68 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 01 Cze 2005
Posty: 6004
Skąd: Gdynia

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: Pon 18 Cze, 2012 23:16   

Dziękuję kochane love

misia0808 napisał/a:
Ja w ubiegłym roku pozbyłam się bardzo brzydkich torbieli z jajników a w następnym miesiącu woreczka razem z torbielami. Zostały mi jeszcze dwa kamienie w prawej nerce


To już trochę przesada Sad
Życzę dużo zdrowia i oby jak najdalej od szpitali oooo nieee

Ja też miałam usuwane bardzo duże torbiele z jajników (endometrioza), w czasie operacji jedna się rozlała i wróciłam z bloku z wysoką gorączką i zapaleniem otrzewnej.

Na szczęście to już było dawno, prawie 25 lat temu.

Dzisiaj moja mama miała usg i ma też nadmiar wszelakich cudów - polipy w woreczku, kamienie w nerkach, torbiel w nerce wściekły

Niedługo jadę do Wejherowa do kontroli. Później czeka mnie przeprawa z chirurgami szczękowymi w pierwszej kolejności, oby tylko jakiegoś dobrego znaleźć i na NFZ na dodatek...

Ostatnio popełniłam... komplet komunijny wesoło mi wesoło mi wesoło mi
Jakaś pani zamówiła już na przyszły rok dla córci.

Zauważyłam, że największe powodzenie mają te najskromniejsze -



Powstał też komplet ślubny, ale okropnie wyszedł na fotkach, prawie nic nie widać.
Suknia w kolorze jasnej kości słoniowej ze srebrną aplikacją, wiec komplet w tych samych kolorach.



i na poprawiny taki komplecik dla tej samej pani -



Poza tym walczę o moje roślinki. Przez ten ostatni okres straszliwie je zaniedbałam, bo nie miałam sił. Mam ich bardzo dużo, niektóre spore (delikatnie powiedziane)...
Biedaki się pochorowały, zaraziły się wełnowcami, kilka ma przędziorki.
Myję, pucuję, czyszczę, popryskałam chemią. Kilka okazów musiałam wyrzucić, bo były nie do uratowania przykro mi
Trochę za wcześnie zaczęłam się szarpać z noszeniem doniczek do wanny, jeszcze lekko mnie pobolewa operowana okolica a dodatkowo okolica nerwu kulszowego, ale to już nie to co było.
Nadal mam bóle głowy, raz mniejsze, raz gorsze ale prawie cały czas ten głupi łeb czuję. Do tego mam chyba potężnego kaca po narkozie, bo nie mogę się odczepić od zsiadłego mleka - piję litrami i przestać nie mogę.
Nie wiem co mi się stało, ale jak próbowałam się pogniewać na kwaśne mleko, to wyżarłam cały twaróg z lodówki, jogurt naturalny i zaczęłam się dziwnie wgapiać w ... śmietanę... więc stwierdziłam, że już to zsiadłe mleko lepsze niż śmietana i się z nim pogodziłam. Widocznie tego organizmowi potrzeba i już nie wiem

To samo miałam po tej operacji na endometriozę, o której wyżej wspomniałam, ale wtedy miałam długo wysoką gorączkę, więc myslałam, że to przez gorączkę tak tęsknię za kwaśnym mlekiem (ponoć nawet przez sen o nim wtedy gadałam...).

+19  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Pozdrawiam, Anna
http://maranciaki.pl
Galeria prac:
http://maranciaki.pl/galeria.htm
Blog: http://maranta.blox.pl
 
 
     
Violetta21 
Super gaduła :))



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 73 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 28 Lip 2005
Posty: 14912
Skąd: Jelenia Góra

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: Pon 18 Cze, 2012 23:55   

Aniu kompleciki piękne cool brawo brawo
Organizm się domag białka widocznie jest mu potrzebne... zdrowiej ale nie forsuj się cmok cmok

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
od dzisiaj najnowsze robótki Smile
http://picasaweb.google.com/hobbyrekodzielo
mój najnowszy blog
http://mojerobotki-violetta666.blogspot.com/
 
 
     
saba52 
Gaduła ;)
Ania



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 18 razy
Wiek: 68
Dołączyła: 11 Maj 2010
Posty: 4066
Skąd: O....róg

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Wto 19 Cze, 2012 01:52   

Ale cudne wszystko cool brawo brawo brawo
Zdrowia życzę cmoknięcie
I kwiatkom też:)

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Zapraszam tu :
http://maranciaki.pl/forum/viewtopic.php?t=7734

i tu:

http://picasaweb.google.com/110114884957185673730

nowy
https://picasaweb.google.com/102436567336293362533
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


Ponieważ na forum pojawia się coraz więcej materiałów, zdjęć, itp.,
 proszę każdego, kto będzie miał jakiekolwiek zastrzeżenia odnośnie naruszenia praw autorskich o kontakt ze mną.
 Postaram się jak najszybciej materiały tego typu usunąć lub jeśli to będzie możliwe uzyskać zgodę na ich publikację.

Jednocześnie informuję, że administrator forum nie odpowiada za treść wypowiedzi innych użytkowników,
 a tym samym nie może być pociągany do odpowiedzialności za owe wypowiedzi.

maranta

  Liczniki na bloga

Strona wygenerowana w 0,27 sekundy. Zapytań do SQL: 32