RękoDzielni - Forum u Maranty

miejsce spotkań miłośników robótek ręcznych wszelkich
i nie tylko...


Strona główna  • Mapa stron  • Księga gości  • Portal   Forum
Nasze ostatnie prace  • Kontakt z administratorem
• Aktualne losowania


Poprzedni temat :: Następny temat
Nasze PREFERENCJE
Autor Wiadomość
beacia-24 
króliczek



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Rangi:
przyjaciel3

Autor tematu
Pomogła: 8 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 30 Lis 2007
Posty: 4293
Skąd: Częstochowa

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: Pią 29 Lut, 2008 20:35   Nasze PREFERENCJE

Wątek ten jest zbiorowiskiem informacji o naszych upodobaniach.

Stworzony został po to by każdy szykujący dla nas niespodziankę (bez względu na rodzaj zabawy) mógł choć troszkę trafić w nasz gust.

Proponuję zatem aby zamieszczać tutaj swoje preferencje, kolorystyczne, stylowe, dotyczące technik jakimi się zajmujemy, a także tych które są nam obce itd.

Uprasza się tylko by wszelkie informacje były zwięzłe i przejrzyste.

Proszę o niezamieszczanie tu innych wypowiedzi, komentarzy do wpisów koleżanek.

Każda osoba może zamieścić tylko jeden, swój post.
Można go potem wielokrotnie edytować, więc nie będzie kłopotu z uzupełnianiem lub modyfikacjami.

Chcąc ułatwić Wam wyszukiwanie swoich "ofiarek" stworzyłam listę osób, które zamieściły swoje upodobania. Po kliknięciu na konkretnego nicka z listy odsyła on nas do preferencji tejże osoby.

Wątek został założony już jakiś czas temu przez Dziunię, ja tylko go troszeczkę usprawniłam.

Lista:

123...
7Kasiulek7

A
[url=[http://maranciaki.pl/forum/viewtopic.php?p=583797#583797]b]adamwl[/b][/url]S5
Aga86
alienor
alszka
amsta1
andzia35
Ania
ania10525
Anja
Apak
ataga
avante
Awenturyn

B
barbarera
beacia-24
BeniaJ
Bernadka
bogumila7486
bonna
buziaczek

C
chesseva
ciapara
cedra

D
Dorka
Dziunia
Dżastii

E
eef
elci_a
elcja27
elka j.
emma40
Elunia
eumycha
ewbas

G
gabis
Gabriela36
gosias
Grazka15

H
halszka
honda46

I
inez124
irenka10
Iwoncia
iwonka
izetta

J
jadzia59o
janeczka33
Jeniulka
Jessi
joaska77

K
kasia123
katarzyna341
katrinka
Kelmuska
kociamama
Krakowianka
krzysia551

L
la_femme
Lacrima
lamika88
lena77
liken
Lucysia
Lunaris

M
maciachowa
Madzia
makneta
małgośka
Marwalen
marysia54
Marzena-28
milcia80
minutka
misia0808
monika_b
monikaszu
mordka
Mysza
myszoptica77


N
nann
nismon
nula

P
Paddington
Paillette
pchelka831
Phoebe
pinnii
Pyziulka

R
renata
reni
Runa
S
serduszko3
siebusania
skrzacik
SoWa

T
Tesa60
te_sia
TuKara
tusia.ms

V
vichta
Violetta21

W
we_st
wikifiki
Wredula
wyrosnieta11

Y
yusko

Z
zembion
Zygfryd Smarzyk

Ż
żabka

+1  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Pozdrawiam Beacia
mój blog

tu znajdziecie moje małe co nieco Smile http://maranciaki.pl/forum/viewtopic.php?t=5496
Ostatnio zmieniony przez beacia-24 Wto 17 Maj, 2016 21:55, w całości zmieniany 34 razy  
 
 
 
Dziunia 
Użytkownik aktywny
Mama dwóch panienek



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 2 razy
Wiek: 49
Dołączyła: 30 Sie 2005
Posty: 521
Skąd: Warszawa

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Czw 07 Maj, 2009 07:50   

Ciuchy

Styl sportowy. Spódnica tylko latem, jak spodnie pieką w pupę.
Lubię zarówno golfy jak i bluzeczki z dekoltem.
Uwielbiam szydełkowe dodatki.
Rozmiar 38/40 (bliżej 40)

Biżuteria

Biżuterię noszę często, zawsze mam kolczyki, rzadziej wisiorki, jeszcze rzadziej bransoletki .
Broszek nie posiadam wcale, dlatego nie noszę. pierścionki tylko od jubilera .


Kolory:

Przede wszystkim niebieski.
Zaraz za nim fioletowy i zielony. Zieleń trawiasta nie khaki.
Brudny róż, żółty też są OK.

W odzieży nie toleruję czerwieni i pomarańczu. W biżuterii każdy kolor jest ładny.
W beżach wyglądam fatalnie.

dom

Dom to za dużo powiedziane...
Mieszkanie urządzone w stylu średnio nowoczesnym.
Nie zbieram figurek, nie mam miejsca na eksponowanie serwetek,
nie przepadam za dekoracjami na oknach, kanapach itd.


Komórka z breloczkiem lub innym wisiorkiem ale bez żadnego ubranka Wink

Inne

Nie jestem alergikiem.

Zapach dymu z papierosów jest moim wrogiem Wink

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Poplątane nitki i
Ostatnio zmieniony przez Dziunia Czw 07 Maj, 2009 07:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
buziaczek 
Gaduła ;)



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 3 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 14 Paź 2007
Posty: 4854
Skąd: Radlin, woj.śląskie

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Czw 07 Maj, 2009 08:51   

Ciuchy: uwielbiam bolerka, tuniki, sweterki, bardzo podobają mi się narzutki i poncza, lubię czapki, szliki. Kolorystyka może być różna, lubię większość kolorów( fiolety, czerwienie, brązy, zielenie, niebieskieżółcie delikatne, biel i ekri) a rozmiar w granicy 38-40 (z czego bliżej 40).
Biżuteria: bardzo podoba mi się biżuteria z koralików i frywolitkowa( szczególnie 3d Maranty). Nie chę biżuteri szydełkowej gdyż już mam jej dużo.
Dekoracje domowe: uwielbiam serwetki, poduszki, obrusy. Nie mam jeszcze żadnej frywolitki w swej galerii ponieważ jeszcze nie potrafię ich robić.
Nie jestem żadnym alergikiem, nie lubię tylko gryzącej wełny.
inne: nie mam już wolnego miejsca na ścianie na kolejne obrazki Wink

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
miłośniczka robótek ręcznych wszelkiego rodzaju

moja galeria: http://buziaczek26.fotosik.pl
moje gazetki: http://picasaweb.google.com/buziaczek36
Ostatnio zmieniony przez buziaczek Śro 14 Wrz, 2011 19:44, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Jeniulka 
Użytkownik średnioaktywny
hafciareczka



Kraj:
Poland

Wiek: 52
Dołączyła: 24 Mar 2007
Posty: 176
Skąd: Częstochowa

Medale: Brak

Wysłany: Czw 07 Maj, 2009 09:07   

Ciuchy - lubię swetry, bolerka, bluzeczki własnej roboty. Kolory najlepiej mi w czerwonym i zielonym.
Biżuteria - miałam kiedyś przebite uszy ale potem musiałam przerwać bo mi dziurka trochę krwawiła ale z tam,tego okresu pamiętam że mogę nosić kolczyki tylko srebne albo złote i do tego lekkie, naszyjniki lubię.
Dekoracje domowe - moim marzeniem jest mieć serwetkę frywolitkową, lubię także małe maskotki,pocztówki różnego rodzaju najchętniej z różnymi miastami jak i pamiątki z miast.No i moim marzeniem jest mieć torebkę szydełkową
Inne - Oprócz haftu krzyżykowego nie umię innych technik i bardzo bym chciała się nauczyć.
Nie mam żadnych uczuleń ale nie trawię dymu nikotynowego jak i nie mogę pić kawy sypanej typ fusiasty bo po niej mnie brzuch boli i uwielbiam łakocie każdego rodzju no może oprócz chałwy hopla hopla hopla

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
wita was jeniulka a tak naprawdę to Joasia

Zapraszam na mojego bloga: http://jeniulkowo.blogspot.com/
Ostatnio zmieniony przez Jeniulka Śro 01 Lip, 2009 08:51, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Violetta21 
Super gaduła :))



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 73 razy
Wiek: 50
Dołączyła: 28 Lip 2005
Posty: 14912
Skąd: Jelenia Góra

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: Czw 07 Maj, 2009 09:52   

Ciuchy z tym nie ma problemu noszę chyba wszystko co można wydziubać na drutach lub szydełku Smile bluzki, swetry, narzutki, sukienki, tuniki, szaliki, chusty nie noszę czapek... a kolory bardzo zdecydowane czyli żywe oprócz żółtci, pomarańczy, rudości i brązów Smile rozmiar 38

Biżuterię uwielbiam jestem jak sroczka i myślę co by tu jeszcze zrobić Smile jeśli chodzi o biżuterię nie mogę nosić zwykłych metalowych ozdób i mam bardzo szczupłe nadgarstki jesli chodzi o bransoletki długość bransoletki z zapięciem około 21 cm.

Dom uwielbiam serwetki i wszelkie obrusy z reguły w bieli ale może być też beż, zieleń czy chaberek:) reszta niestety ozdóbek nie ma przetrwania jestem alergikiem więc nie mogę mieć tego za dużo na meblach Sad

Inne -wyszywam obrazki haftem krzyżykowym:)
Ostatnio doszło jeszcze decupage próbuję coś tam majstrować:)
I coś nie mogę załapać frywolitek ale kupiłam sobie książkę do nauki. Obcy jest mi haft matematyczny i papierowa wiklina i bransoletki koralikowe normalnie mi to nie idzie.....

i ... nie mogę nosić moheru tego z długim włosem to chyba jedyna rzecz przez którą bym się zadrapała na śmierć Sad

A tak w ogóle to będę się cieszyć z każdego prezentu bo będzie robiony z myślą o mnie bye

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
od dzisiaj najnowsze robótki Smile
http://picasaweb.google.com/hobbyrekodzielo
mój najnowszy blog
http://mojerobotki-violetta666.blogspot.com/
Ostatnio zmieniony przez Violetta21 Czw 06 Wrz, 2012 21:52, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
halszka
Użytkownik b. aktywny



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomógł: 28 razy
Dołączył: 14 Sty 2007
Posty: 1183

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Czw 07 Maj, 2009 10:18   

No to ja tak o sobie trochę i bardzo krótko - na przyszłość :

- mój PESEL coraz bardziej się starzeje szalony , jeszcze pracuję i mieszkam w bloku więc i mało miejsca mam na wystawianie różnych drobiazgów , do powieszenia czegoś - tylko 3 półki w segmencie i 2 wolne ściany

- jestem raczej niska ( 164cm ) i coooraz to szersza , noszę rozmiar 40-42 (góra) i 44 (dół) noszę ciuchy raczej proste i luzne - niedopasowane , preferuję długie i wąskie spódnice raczej jednokolorowe (wyszczuplają lub co nie co ukrywają ) a do spodni tuniki lub bluzki i topy krótkie - takie ok 55- 58 cm długości

- kocham wszystkie kolory ale bardzo nie do twarzy mi jest w : niebieskim , zielonym , fiolecie , różu i w pomarańczu więc ich nie noszę , a ubieram się głównie w beże , kremy , spokojne mleczne żółcie , rudości , ceglaste czerwienie , brązy i do tego np. czarny dół

- to w czym robię i co noszę – jest w mojej galerii , no może jeszcze nie wszystko ... ( bardzo nie lubię drutów-i z wzajemnością - chociaż coś nie coś potrafię )

- próbuję jeszcze różnych innych rzeczy - i wciąż się uczę czegoś nowego ale na razie bez większych osiągnięć z powodu totalnego braku czasu lub chronicznego braku cierpliwości np. do frywolitek

- marzy mi się wiele cudnych rzeczy mieć ( tych , których nie potrafię robić ...) hahahihi

- kocham wszystkie niespodzianki i zawsze ze wszystkiego jestem zadowolona zebalek

  plus minus  Kto ocenił?
Ostatnio zmieniony przez halszka Pią 28 Maj, 2010 09:28, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
wyrosnieta11 
Użytkownik aktywny
wyrosieta11


Kraj:
Poland

Pomogła: 3 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 29 Kwi 2008
Posty: 353
Skąd: Piława Górna

Medale: Brak

Wysłany: Czw 07 Maj, 2009 10:37   

ciuchy:

bardzo mi sie podobaja szydelkowe ciuszki chociaz sama sie jeszcze nie odwazylam ich robic ale mama mi czasem cos robi. Styl jest bez roznicy bo ubieram sie i na sportowo(zwlaszcze gdy chodze do pracy) i bardziej elegancko(np na jakies wyjscia)lubie wielkie dekoldy rozmiar to 38-40 tylko ze mam dlugie rece (wiekszosc blizek w sklepach ma za krotkie rekawy wiec mam ich bardzo malo) i w biuscie czesto mam problem i za duze mam wciecie (moje wymiary to w biuscie 92 w pasoe 74 w biodrach 100 rece 58 wzrost 175) lubie szale i chusty.

bizuteria:

uwielbiam ja nosic. mam mnustwo kolczykow najbardziej lubie te baaaaaaardzo dlugie ale inne tez lubie. koraliki czasem zakladam ale to jak juz na jakies wyjscia. bransoletki tez sa oki a pierscionek nosze tylko zareczynowy ale moze i jak by mi sie jakis spodobal to tez bym nosila. broszek nie nosze raczej.

kolor:

lubie prawie wszystkie kolory. nie za bardzo z rozem sadze ze to kolor dla malych dziewczynek. oprucz tego w mojej garderobie mozna znalesc kazdy inny kolor. bizu zakladam pod kolor ciuchow wiec tez kazdy kolor mi odpowiada.


dekoracje domowe:

nie przeszkadzaja mi chociaz przyznam sie szczerze ze na dzien dzisiejszy nic nie mam (bo za jakis miesiac lib dwa wracam na stale do polski wiec wiekszosc rzeczy jest juz wywieziona a w pl nie wiem jak to bedzie)

inne:

umiem tylko robic na szydelku i bizuterie. inne techniki sa dla mnie obce chiciaz chcialabym sie mauczyc. chociaz na szydelku tez nie jestem taka dobra jak reszta was bo szydelkuje tak juz na powaznie(tzn ze cos zaczynam i konczed) od jakis 2 lat. mam jeszcze duzo do nauki zeby robic ta technika wszystko. ciezko mi sie oswoic z igla i nitka:/

alergie mam tylko na pylki lipy i na kurz ale z tego to sie chyba nic nie da zrobic Wink
jak wroce do polski to aczynam planowac slub wiec mozna mi zrobic sukienke Wink
a tak szczerze to z kazdego prezentu bede bardzo zadowolona bo na pewno ktos wlozy w niego calego siebie i poswici specjalnie dla mnie czas.

  plus minus  Kto ocenił?
Ostatnio zmieniony przez wyrosnieta11 Czw 07 Maj, 2009 10:43, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
ewbas 
Użytkownik średnioaktywny



Kraj:
Poland

Pomogła: 3 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 11 Sty 2009
Posty: 162
Skąd: Maksymilianowo

Medale: Brak

Wysłany: Czw 07 Maj, 2009 10:43   

Napiszę troszkę o sobie.
Rodzina: mąż (wspiera mnie w robótkach i chętnie ze mną zagląda na maranciaki) + 2 córeczki (10 lat i 2 latka)
Ubranie: Rozmiar 38/40 wzrost 170, zależy od okazji na wyjścia raczej elegancko w kostiumie lub spodnium, pozostałe na sportowo lub dżinsy i jakaś bluza, w domku najlepiej w dresie lub dzianinach. Uwielbiam swetry na drutach i szydełku, skarpetki z wełny (stopka 39), wszelkie czapki, szaliki i rękawiczki (wszystko w czym jest cieplutko) lubię chusty i poncza
Biżuteria: kolczyki tylko ze srebra lub złota (nie toleruje niklu) ale bardzo lubię nosić wszelkie długości i kolory, wisiorki i naszyjniki też ok. Raczej nie noszę pierścionków, bransoletki czasami. Podoba mi się biżuteria oryginalna, nie spotykana ręcznie robiona.
Kolory: lubię chyba wszystkie może oprócz różowego i żółtego, raczej stonowane nie krzykliwe.
Dom: sporo miejsca na wszelkie drobiazgi, lubię wszystkie ozdoby.
Techniki: najlepiej znana to haft richelieu, ostatnio krzyżyki (teraz się męczę z obrazem), druty coś tam potrafię ale nie lubię za bardzo, w planach nauczyć się na szydełku a potem...jeszcze czegoś nowego może frywolitek, które są cudne po prostu.
Inne:lubię czytać książki(A.Christie, O.Pamuk), słuchać spokojnej muzyki, piec ciasta, uwielbiam podróżować tak bez planowania i dyskutować z mężem o wszystkim i o niczym.Znak zodiaku waga, typ urody zima
Bardzo lubię dawać prezenty i niespodzianki jak i je otrzymywać. Surprised

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
http://ewbas.fotosik.pl/albumy/591836.html
http://ewbas.fotosik.pl/albumy/610695.html
http://ewbas.fotosik.pl/albumy/610707.html
Ostatnio zmieniony przez ewbas Pią 26 Lut, 2010 22:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
gosias 
Super gaduła :))



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 49 razy
Wiek: 63
Dołączyła: 20 Sie 2006
Posty: 11495
Skąd: Białystok

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: Czw 07 Maj, 2009 10:52   

Ok, to i ja napiszę co nie co o sobie z założeniem, że informację mogą przydać się przy następnej wymiance.

To zaczynamy Smile

Co lubię??? koty, a najbardziej moją Zuzinkę Smile

Co mnie interesuje??? za wyjątkiem robienia na drutach i szydełkowania, lubię długie piesze wędrówki poza miasto lub z braku czasu, do parku. W tych miejscach daję upust swojemu innemu zainteresowaniu, czyli robieniu zdjęć.

Ciuchy - styl sportowy i ciuszki wszelakiej maści robione na drutach i szydełkiem - spódnice, sukienki, bluzki, narzutki, poncza, tuniki, kamizelki, itp., czyli łatwo mnie ubrać Very Happy

Kolory - ulubionych kolorów za bardzo nie mam - garderoba kolorowa Smile - z przewagą czerni, kolorów jesieni, czyli różne brązy i rude, odcienie zieleni i inne, które długo by wymieniać. Kolor fioletowy podoba mi się, jednak bardzo mi w nim nie do twarzy i dlatego w tym kolorze ciuszków nie noszę.

Ozdoby i biżuteria - nosze wisiorki, bransoletki (przeważnie srebro, i inne wytwory, bo złoto średnio lubię, ). Podoba mi się biżuteria robiona ręcznie Smile Nie mam przekłutych uszu i nie noszę kolczyków.

Dom, a raczej mieszkanie - niewielkie w bloku, urządzone z prostotą, średnia ilość miejsca na gadżety, serweta na stole, dwie wolne ściany na obrazki Smile

Ucieszy mnie każda Niespodzianka Smile i przede wszystkim wielką radość sprawia mi przygotowanie prezentu innym Smile

Jak coś mi się przypomni, to uzupełnię post.

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Pozdrawiam Gosia (gosias) Smile
Ostatnio zmieniony przez gosias Pon 29 Cze, 2009 11:55, w całości zmieniany 6 razy  
 
 
 
Phoebe 
Użytkownik b. aktywny



Kraj:
Germany

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 11 razy
Wiek: 49
Dołączyła: 21 Sie 2007
Posty: 1155
Skąd: MV

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Czw 07 Maj, 2009 15:12   

Co lubie?
Uwielbiam to forum i przegladanie prac moich zdolnych kolezanek Smile
DOM:
lubie serwetki, obrusiki, firaneczki, maskoteczki, poduszeczki - wszystkie "bibelotki" ktore mozna wydziergac. Nie mam zbyt duzo miejsca w mieszkaniu, wiec czesto zmieniam dekoracje Smile
JA:
bardzo podoba mi sie bizuteria recznie robiona - ostatnio odwazylam sie nawet na zakup takowej (musze przyznac ze kolczyki moge nosic! - jestem alergikiem i moje cialo nie toleruje bliskiego kontaktu z metalami, procz zlota - ale uszy sa ok. gorzej z szyja i dlonmi....a szkoda!)
umiem trzymac druty i szydelko w lapkach i czasem cos uda mi sie skonczyc Smile
bardzo podoba mi sie decoupage - mam jedna szkatulke na bizu, ktora dostalam w prezencie - zdobi moja komode Smile ale sama jeszcze nie probowalam.
podobaja mi sie wyszywane obrazki - nawet zaczelam pierwsze xxx ale idzie WOLNO Razz
ostatnio zainteresowalam sie frytwolitka - kupilam czolenka i plote, ale daleko mi do mistrzyn z forum.
Ubrania:
z tym to gorzej u mnie cos trafic, niestety jestem alergikiem Sad bawelna owszem, welna tylko na wierzch (musze ja nosci tak, zeby nie miala bezposredniego kontaktu ze skora) - mam przechlapane!
Kolory ktore czesto nosze: czarny, szary, granatowy, czekoladowy braz, bialy, dzinsowy niebieski, ale lubie kolorowe dodatki.

uwielbiam dostawac prezenty (a jeszcze bardziej je dawac) i z kazdego drobiazgu ciesze sie jak dzieciak Smile

  plus minus  Kto ocenił?
Ostatnio zmieniony przez Phoebe Czw 08 Paź, 2009 16:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
alienor 
Użytkownik b. aktywny
vel 3nereida



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 10 razy
Wiek: 59
Dołączyła: 21 Lut 2006
Posty: 2601
Skąd: Katowice

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: Czw 07 Maj, 2009 16:51   

Ciuchy - styl sportowy i klasyczny elegancki,rozmiar 48 wiec raczej odradzam

kolorystyka -lubię wszystkie pastele ,za wyjątkiem "majtkowego " rozu ,i niebieskiego jasnego ,inne odcienie błękitów bardzo lubię,źle wyglądam w czerwonym . wszystkie inne są ok

uroda-określiłabym jako mieszankę lata i wiosny , krotkie wlosy , jasna cera , oczy niebieskie , ciała sporo .

Biżuterią-uwielbiam wszystko i często noszę ale rzadko nosze pierścionki, przeszkadzają mi w pracy

Dom - mam miejsce na wszystko , pokój dzienny w kolorze dębu , meble miękkie, od szarości po granat
kuchnia -żółto -niebieska , pokój dzieci, ekru z wrzosem
Uwielbiam rękodzieło,zachwyca mnie wiele technik , ale wielu nie potrafie , z tego co potrafię nie na wszystko jest czas ,niestety radocha
. Moje główne umiejętności to druty ,szydełko i frywolitka . Obce są mi wszelkie techniki gdzie udział bierze papier .
Moj cel to zrobić sobie chustecznik decu i chyba bedzie to kolejna technika jaka chciałabym poznać .
Jezeli moja wylosowanka porusza sie w tych samych technikach co ja niech sie nie martwi .
Kazda z nas robi inaczej ,uwielbiam prace , które sa zrobione wyłącznie dla mnie . Z dobrego serca . Zachwycam sie nimi często biorę do reki i używam .Najważniejsza jest dobra zabawa .

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Oddam lenia w dobre ręce
Ostatnio zmieniony przez alienor Pią 28 Lut, 2014 14:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Iwoncia 
Użytkownik małomówny
Iwcia


Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 1 raz
Wiek: 59
Dołączyła: 27 Mar 2008
Posty: 57
Skąd: Częstochowa

Medale: Brak

Wysłany: Czw 07 Maj, 2009 19:15   

Super pomysł!!!
Ciuchy - niestety duże rozmiar 48 ,krótkie ręce , ciężko coś mi dobrać zaocznie,
ale uwielbiam szale , narzutki , poncza i różne torebki (duże)

Kolory-nie lubię ; czerni , granatu , różu
lubię ;rożne odcienie błękitu,groszkową zieleń , brązy , turkus i całą resztę

NIE TOLERUJĘ WEŁNY w żadnej postaci,chyba że jest -25 stopni mrozu,raczej akryle, mieszanki i bawełny

Biżu - noszę kolczyki(srebrne uszko niestety wymagane) ,w isiory duże i długie ,
bransoletki rzadko (nie metalowe) i oczywiście pierścionki

Dom - bloki ,mało miejsca ale stosuję rotacyjny system wystawienniczy

Potrafię szydełkować,myślę ,że dobrze choć powoli,próbuję sił "frywolnie"ale czółenko nadal jest dla mnie trudne.Mam zamiar spróbować filcowania
Podoba mi się wszystko , co widzę na forum.
Każdą niespodziankę przyjmę z radością!!! cmoknięcie wesoło mi brawo

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
Marwalen 
Użytkownik aktywny
marwalen



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 16 razy
Wiek: 55
Dołączyła: 15 Lis 2005
Posty: 790
Skąd: Białystok

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Czw 07 Maj, 2009 20:52   

To teraz ja:
Ciuchy: rozmiar 48 lub 1 do góry lub w dół , w dodatku niska jestem.
Styl sportowy raczej ,z przewagą 99,9% spodni . Dzianin noszę bardzo mało- chyba że sweter zimą lub poncza , które uwielbiam- bez względu na porę roku
Biżu: korale, duże wisiory i kolczyki (różne) .Okazjonalnie pierścionki ( w pracy nie noszę wcale biżuterii naręcznej)
Kolory: wszystkie oprócz odcieni różu
Dom: blok niestety, ale wystawki z szydełkowymi bibelotkami też coraz częsciej są.
Bardzo podobają mi się wszelkie techniki , ale prócz szydelkowania i drutów - zdolności brak hahahihi
Dzieci - szt. 2 - 15 lat płci żeńskiej, 4 lata- płci męskiej

Uwielbiam robić i dostawac prezenty ( myślę ,że z przewagą -"robić", tylko z wolnym czasem coraz gorzej ) cmoknięcie

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Pozdrawiam
Marzena
http://marwalen.fotosik.pl/
http://marwalen1.fotosik.pl/
http://picasaweb.google.pl/marwalen
 
 
 
avante 
Użytkownik aktywny



Kraj:
Poland

Pomogła: 40 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 28 Lip 2007
Posty: 794

Medale: Brak

Wysłany: Czw 07 Maj, 2009 21:34   

Ciuchy: rozmiar 38, podobają mi się wszelkiego rodzaju bluzeczki, bolerka, tuniczki, sweterki (ale raczej nie golfy).

Kolory: lubię prawie wszystkie, ostatnio spodobał mi się bordowy, śliwkowy i zgniła zieleń. Nie przepadam jedynie za żółtym (brzydko w nim wyglądam) i wściekłym pomarańczem (ale taki stonowany bardzo mi się podoba).

Biżuteria: ze względu na dziecko biżuterię noszę tylko na specjalne okazje. Podobają mi się szczególnie naszyjniki frywolitkowe i kolczyki. Bransoletek raczej nie noszę bo mam za chude nadgarstki.

Podoba mi się styl rustykalny i lubię różne drobiazgi, które można postawić na kominku.

Mam sześcioletnią córeczkę, która lubi się stroić (jest mała jak na swój wiek, rozmiar około 110/116)...

Moją ulubioną techniką jest szydełko. Umiem też robić na drutach ale nie czuję się zbyt pewnie w tej technice. Zdarza mi się też wyhaftować jakiś obrazek xxx ale zajmuje mi to przynajmniej rok.

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Zapraszam na mój blog http://beva-handmade.blogspot.com/
moje prace http://avante.fotosik.pl/albumy/341269.html
http://picasaweb.google.ru/ewisko/MojeSerwetki#
Ostatnio zmieniony przez avante Pią 25 Sty, 2013 11:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
reni 
Gaduła ;)



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 10 razy
Wiek: 53
Dołączyła: 14 Sie 2008
Posty: 4752

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Czw 07 Maj, 2009 22:07   

no to i ja coś napiszę

wzrost 168
ciuchy-roz 36
kolory-wszystkie oprócz różu
biżuteria-wszystko oprócz pierścionków (noszę tylko obrączkę i jeden pierścionek)
mieszkanie-mało miejsca na bibeloty,ale coś tam stoi na półeczkach
techniki-sama szydełkuję drutuję i to wszystko ,ostatnio zachwyciła mnie technika "decu" której nie potrafię
z każdego prezentu będę zadowolona ,bo to tylko... zabawa
pozdrawiam bye

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Pozdrawiam

Blog - http://reni-1.blogspot.com/

MOJE ALBUMY
http://picasaweb.google.com/renni000
 
 
iwonka 
Gaduła ;)



Kraj:
Poland

Pomogła: 36 razy
Wiek: 49
Dołączyła: 19 Paź 2007
Posty: 3021
Skąd: chorzów

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Pią 08 Maj, 2009 05:12   

no to jateż coś napiszę

wzrost 160
rozmiar 38 góra, dół 40
kolory wszystkie prócz wściekłych, raczej pastelowe odcienie
biżuterię uwielbiam
bibeloty do mieszkania uwielbiam
jestem nie skomplikowaną osóbką , która cieszy się ze wszystkiego(oprócz proszku do prania , który sprezentowała mi teściowa pod choinkę wściekły wściekły wściekły )

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
http://picasaweb.google.pl/ifti74
Ostatnio zmieniony przez iwonka Pią 08 Maj, 2009 05:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
amsta1 
Użytkownik aktywny



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 3 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 11 Mar 2007
Posty: 445

Medale: Brak

Wysłany: Pią 08 Maj, 2009 08:28   

Mam 164 cm wzrostu, rozmiar 40/42 (gdzieś w połowie)
Lubię szale, poncza, bolerka,
kolory: żółty i różowy raczej nie (przynajmniej dla ubrań, bo bibelotki mogą być),
bardzo lubię biżuterię wszelaką,
i nie mam jakiś specjalnych życzeń, ucieszy mnie wszystko wesoło mi
szydełkuję, na drutach raczej jeszcze raczkuję, czasem haft XXX i richelieu, ale długo u mnie trwa wykonanie

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
http://handmadebyanita.blogspot.com/
 
 
 
Elunia 
Użytkownik b. aktywny



Pomogła: 12 razy
Wiek: 55
Dołączyła: 19 Sty 2006
Posty: 1787
Skąd: Jasło

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: Pią 08 Maj, 2009 21:00   

A ja lubię wszystko.....słodycze kocham.........i piszczę na widok każdej robótki z podniecenia(zboczona chyba jestem)-..........nie umiem wikliny papierowej,,klockowej koronki,haftu płaskiego i wielu ,wielu innych jeszcze rzeczy nie umiem ale bedę się cieszyć z kazdej podarowanej rzeczy bo taka juz jestem
Wszystkie lewe pieniązki wydaję na nici ,gazety z robótkami....a marzę o pokażnej kolekcji mulinek DMC ale to już na emeryturce ( za 16 lat)

poprawiłam się troszkę-nadal jestem zakręcona,ale teraz to raczej frywolitkowo i pergaminowo,dużo czytam ,gotuję i piekę ciacha (co widać)
zbieram anioły,zakładki i różne pisanki-jestem troszkę chomikiem
uwielbiam słodycze ,zwłaszcza ptasie mleczko waniliowe,kawki rozpuszczalne,herbatki wszelakie owocowe i zwykłe,(nie lubię w zasadzie tylko smakołyków które mają posmak rumu)

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
http://rekodzieloeluni.blogspot.com/
Ostatnio zmieniony przez Elunia Czw 13 Mar, 2014 12:10, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
la_femme 
Użytkownik aktywny



Kraj:
United States

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 8 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 05 Mar 2008
Posty: 356
Skąd: Chicago

Medale: Brak

Wysłany: Sob 09 Maj, 2009 15:39   

To teraz ja.

Wzrost: 160 cm, rozmiar 34
Kolory: wszystkie oprócz wściekłego różu, najlepiej stonowane. Bardzo nie do twarzy mi w musztardowym. Lubie ciemne zielenie i jesienne kolory.
Biżuteria: bransolety i kolczyki (im dłuższe, tym lepsze wesoło mi ), kocham biżuterię frywolitkową
Ubrania: nienawidzę gryzącej włóczki. Lubię niebanalne paski i drutowe swetry, niestety sama na drutach nie umiem robic. Ubieram sie raczej na sportowo, ale lubie miec kobiece dodatki

Uwielbiam frywolitki, szydełko, decoupage i ręcznie robioną biżuterie, cieszę się z każdej niespodzianki. Bardzo podobają mi się rzeczy w stylu vintage i lubię mieć przy sobie zawsze coś niebanalnego, typu broszka, brelok, zawieszka, itp. Mam szalonego kota i nie mogę mieć w domu żadnych zwisających ozdób, bo po 10 sekundach będzie tam wisiał też tłusty kot hahahihi .

Nie preferuję serwetek, obrusów, krzyżykowych obrazków itp., bo po prostu nie pasują mi do wystroju domu. Dominują u mnie zielenie i brązy

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
nika2500@poczta.onet.pl
www.powiewpolnocy.com.pl
http://www.fotosik.pl/u/la-femme/albumy
Ostatnio zmieniony przez la_femme Czw 19 Kwi, 2012 22:42, w całości zmieniany 5 razy  
 
 
 
lena77 
Użytkownik średnioaktywny



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 4 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 31 Sty 2007
Posty: 206
Skąd: Bukowno

Medale: Brak

Wysłany: Nie 10 Maj, 2009 11:02   

strój
Motywem przewodnim mojego stroju jest wygoda i funkcjonalność. A zatem stroje sportowe, prawie zawsze spodnie i wygodne buty – bez obcasów, baleriny albo trekkingi.
Zamiast torebki plecak.
Aczkolwiek bardzo podobają mi się kobiety eleganckie, w kostiumach i w szpilkach i marzyłabym, żeby kiedyś tak wyglądać to jednak nic z tego. Chyba nie jestem do tego stworzona. Jeśli już mam być w wersji oficjalnej to nie jest to kostium lub garsonka, lecz spodnie w kantkę i tunika lub efektowna bluzeczka. Czasami sweterek.


biżuteria
W zasadzie z biżuterii noszę głównie kolczyki. I są one przeróżne – jedne długie, inne wkrętki. Czasem od jubilera, częściej ręcznie robione lub kupowane w sklepach ze sztuczną biżuterią. Mam ich całą kolekcję. Lubię okrągle kształty. Koła, owale, kulki. Ostatnio inne geometryczne kształty. Lubię srebro i brąz. Nie toleruję złota i niektórych kamieni.
Burszty, agat, jaspis, topaz, lawa wulkaniczna – TAK!!!
Cyrkonie, kryształy Swarovskiego, kryształy górskie, masa perłowa, piasek pustyni – NIE!!!
Nie noszę w ogóle korali (choć wiele szalenie mi się podoba) i bransoletek, na nadgarstku tylko sportowy zegarek. Od czasu do czasu noszę jakiś wisiorek, ale to na „wielkie wyjście”. Czasami zakładam jakąś broszkę. W zasadzie nie noszę pierścionków. Wyjątek robię tylko dla srebrnej obrączki od mojej mamy i drugiej srebrnej obrączki przywiezionej z Włoch.
Nie noszę ręcznie robionych ciuszków, z wyjątkiem szalików i nakryć głowy.


kolor
Lubię wszystkie kolory. Nie wszystkie jednak noszę. Biały to mój wróg numer jeden. Wyglądam w nim okropnie. Nie noszę też żółtego, różowego, granatu i niebieskiego, ale jako dodatki jak najbardziej. W szafie dominuje czerń, zieleń, brąz i beż, trochę czerwieni, bordo, fioletu, szarości i pomarańczu.


dom
Niestety mam bardzo ograniczoną przestrzeń mieszkalną. Dlatego muszę zwracać uwagę na to, co gromadzę. Maleńkie mieszkanie + ogromna miłość do książek powoduje, że dominują w moim wnętrzu właśnie książki.
Nie mam klasycznej ławy, a na stole po prababci króluje komputer, dlatego serwetki muszą być maleńkie.
W zasadzie nie zbieram żadnych bibelotów, bo po prostu nie mam na nie miejsca. Mam tylko jedną ceramiczną figurkę przywiezioną z Węgier. Na ścianach mam różne obrazki. Na razie reprodukcje, ale może niedługo będą wisieć moje własne działa Wink
Mam słabość do kamieni – otaczaków. Z ostatniej podróży do Chorwacji zamiast tradycyjnych pamiątek przywiozłam sobie torbę fantastycznych okrągłych i owalnych kamieni z najpiękniejszej plaży na jakiej byłam. Podobne pamiątki mam z innych miejsc, w jakich byłam.


inne
Uwielbiam książki. Dużo czytam. Coraz więcej kupuję i z każdą wizytą w Empiku lub innej księgarni żałuję, że książki są tak drogie, że nie mogę sobie pozwolić na każdą, jaką bym chciała posiadać. Gdybym kiedykolwiek miała dom to chciałabym mieć w nim specjalny pokój – bibliotekę. Czytam prawie wszystko. Nie lubię w zasadzie tylko książek historycznych i literatury faktu oraz biografii.
Bardzo lubię chodzić do kina i jeździć na rowerze.
W wolnym czasie chodzę na zajęcia Klubu Malarskiego w moim Domu Kultury oraz sekcję decoupage’u. A zatem dwa razy w tygodniu staram się twórczo wyżywać.
Nie mam talentu do malowania, ale nie ustaję w eksperymantach z płótnem, farbami olejnymi i pędzlem. Nieocenioną pomocą służy mi tu moja instruktorka – Nina. Mimo braku umiejętności sprawia mi to dużą frajdę. Lubię malarstwo współczesne, abstrakcyjne – wielobarwne plamy, nie do końca określone, ale mimo to ujmują mnie szalenie. Moim idolem jest holenderski malarz współczesny - Ton Schulten. Poza tym wielbię polskiego malarza – Jacka Yerkę.
Moją pasją jest decoupage. Nie jestem profesjonalistką w tej dziedzinie, ale niektóre moje prace nawet mi się podobają. Szkoda tylko, że nie wszystkie Wink Swoje prace wykonuję głównie na spotkaniach sekcji, ponieważ w domu nie mam za bardzo gdzie się z tym rozłożyć.
Umiem szydełkować, ale robię to rzadko. Mam trochę swoich serwetek, ale większość zrobionych przeze mnie dzieł poszło w świat.
Czasami produkuję kartki, zazwyczaj dwa razy do roku – na Boże Narodzenie i na Wielkanoc.
Strasznie podoba mi się frywolitka i bardzo chciałabym się kiedyś tego nauczyć. Mam już pierwsze próby za sobą, ale bez szczególnych efektów, więc nieco się zniechęciłam. Muszę poczekać na przypływ weny twórczej. Poza tym bardzo mi się podoba haft wstążeczkowy i też chciałabym się z tą techniką zaznajomić.

  plus minus  Kto ocenił?
Ostatnio zmieniony przez lena77 Nie 07 Cze, 2009 13:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Bernadka 
Gaduła ;)



Kraj:
Poland

Pomogła: 11 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 01 Mar 2007
Posty: 3347
Skąd: małopolska

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Pią 15 Maj, 2009 19:55   

hehe spodobał mi się post poprzedni:)

wiek nie kłamię 38 lat za chwilę skończę Sad

każdy prezent mnie ucieszy

sama dziergam każdą technika , ale obce jest mi robienie biżuterii , którą poranna i nie tylko robi cudną wściekły

nie umiem też decupażu ,
niestety

a haft wstążeczkowy to juz wogule czary mary Smile

ale każdy prezent ucieszy mnie SSTRASZNIEEEEEEEEEEEEEEEEEEE hopla hopla hopla hopla hopla hopla hopla hopla hopla hopla

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
 
 
 
skrzacik 



Kraj:
Poland

Pomogła: 21 razy
Dołączyła: 20 Wrz 2005
Posty: 682
Skąd: Kraków

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Śro 24 Cze, 2009 20:34   

ekhem, no to zaczynamy:
skrzaciki mlode nie sa cialem, ale dusza i owszem, nawet bardzo. Smile cialo duze w kazda strone. serce i dusza jeszcze wieksze. kochaja koty i cala reszte zwierzakow z niewielkim odchyleniem negatywnym w strone latajacych typu komary, osy i pelzajacych typu weze.

skrzaciki szydelkuja, haftuja, drutuja, szyja i frywola. za pierona nie umieja decupage ani scrapbooking'u. nie umieja tez robic bizuterii z koralikow i drucikow. koronka klockowa to czarna magia i skrzaciki padaja na pysk z podziwu przed osobami umiejacymi machac klockami.

skrzaciki w kuchni czuja sie dobrze bo kochaja jesc pyszne dania a najbardziej czekolade gorzka i pewnie dlatego maja taka duuuuuuuuuuuuuuuuuuza d.....

skrzaciki duzo czytaja, a w trakcie robotkowania sluchaja audiobook'ow. ulubione ksiazki to: klasyka powiesci angielskiej: j.austen, siostry bronte; klasyka kryminalow: a.christie, a.c.doyle; klasyka fantasy: jrr tolkien, c.lewis, jk rowling, a.sapkowski; ksiazki biograficzne oraz powiesci historyczne.

skrzaciki ciesza sie ze wszystkiego co dostana bo kochaja dostawac prezenty prawie tak samo mocno jak je robic.

no mam nadzieje, ze udalo mi sie napisac wszystko i ze sie to komus do czegos przyda Smile

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
skrzacik blog i my craft loft, etsy
Ostatnio zmieniony przez skrzacik Śro 24 Cze, 2009 20:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
te_sia
Użytkownik aktywny


Kraj:
Poland

Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 446
Skąd: zachodniopomorskie

Medale: Brak

Wysłany: Czw 02 Lip, 2009 20:50   

ciuchy styl raczej sportowy, wygodny i funkcjonalny
bolerek, chust i czapek raczej nie nosze , opaski,szale tak
kolory zielony,rudy,braz,bordo wlasciwie wszystkie stonowane ,nie lubie pstrokacizny ,rózu i jaskrawego żóltego
[/b]bizuterialubie, kamienie naturalnenp. kwarce ,krysztal gorski,wg znaku zodiaku powinnam nosić turkusy ale nie pasuja mi do ciuchow
dom nie zbyt duzo miejsca ,ale lubie ladne drobiazgi

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
katarzyna341 
Użytkownik aktywny



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 40 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 06 Lip 2006
Posty: 580
Skąd: Częstochowa

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Pią 03 Lip, 2009 21:57   

No to ja też się dopiszę wesoło mi

Lubię wszystko,co inne,nietypowe,niekoniecznie modne,w każdym kolorku,nie noszę jedynie wszelkich nakryć głowy (tylko kask na motorku zebalek )

mieszkanko malutkie,więc nie mam miejsca na bibeloty,jedynie jeszcze kawałek ściany

A z niespodzianek wszelkich cieszę się jak dziecko,z wiekiem mi to nie mija ,ku uciesze moich bliskich.
bye

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
------------------------------------------
http://kasia71.fotosik.pl/albumy/467814.html i
http://picasaweb.google.c...007400/NOWOSCI#
 
 
 
barbarera 
Użytkownik małomówny


Kraj:
Poland

Dołączyła: 17 Lis 2008
Posty: 57

Medale: Brak

Wysłany: Nie 05 Lip, 2009 11:08   

to ja też może dołączę do tego zacnego grona
Stan rodzinny : mąż i dwie córki
lat: 36
Ulubiony kolor:odcienie brązu, niebieskiego ,bordo
Nielubiany kolor:rażące
Ulubione zwierzę:delfiny i konie
Ulubiony film:wszystkie kryminalne
Ulubiona książka:wszystkie J.Courths-Mahler
Biżuteria-tak-nie -jaka:każda ale bez dodatku zwykłego metalu ponieważ nie mogę go nosić taki pech
Hobby:wszelkiego rodzaju robótki ręczne-szydełko,scrapbboking i jazda rowerem
Zawód-Praca-Szkoła:krawiec-obecnie wychowywanie dzieci
jak to mój mąż twierdzi że mnie to wszystko cieszy

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


Ponieważ na forum pojawia się coraz więcej materiałów, zdjęć, itp.,
 proszę każdego, kto będzie miał jakiekolwiek zastrzeżenia odnośnie naruszenia praw autorskich o kontakt ze mną.
 Postaram się jak najszybciej materiały tego typu usunąć lub jeśli to będzie możliwe uzyskać zgodę na ich publikację.

Jednocześnie informuję, że administrator forum nie odpowiada za treść wypowiedzi innych użytkowników,
 a tym samym nie może być pociągany do odpowiedzialności za owe wypowiedzi.

maranta

  Liczniki na bloga

Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 35